Osoby głuche lub niedosłyszące mogą skorzystać w PCM Sp. z o.o. z usług tłumacza migowego lub z pomocy osoby przybranej.

Usługa tłumacza migowego przy załatwianiu spraw urzędowych jest bezpłatna dla osób uprawnionych. Osobami uprawnionymi są osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, wydane na podstawie przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Co zrobić, aby skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego?

Aby skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego, należy:

  • zgłosić chęć skorzystania z usługi tłumacza migowego co najmniej na 3 dni robocze przed terminem zaplanowanej wizyty w PCM Sp. z o.o.
  • wskazać metodę komunikowania się: PJM (polski język migowy), SJM (system językowo-migowy) albo SKOGN (sposoby komunikowania się osób głuchoniewidomych).

Jak dokonać zgłoszenia?

Zgłoszenia można dokonać w dowolny sposób z wymienionych poniżej:

  • wypełnić zamieszczony poniżej formularz i przesłać go pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem na nr telefonu 42 214 92 99.
  • zadzwonić za pośrednictwem osoby trzeciej pod nr telefonu 42 22 53 501.
  • skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP (tutaj linki )

Jak skorzystać z pomocy osoby przybranej?

Osobą przybraną może być osoba, która ukończyła 16 lat i potrafi się komunikować z osobą załatwiającą sprawę. Pomocy osoby przybranej w załatwieniu spraw nie trzeba wcześniej zgłaszać. Osoba przybrana nie musi przedstawiać dokumentów potwierdzających znajomość PJM, SJM ani SKOGN.

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. poniedziałek, 16 maj 2016 03:33
Artykuł został zmieniony. środa, 30 listopad 2016 12:55 Super User
Artykuł został zmieniony. środa, 30 listopad 2016 12:55 Super User
Artykuł został zmieniony. czwartek, 01 grudzień 2016 07:38 Super User
Artykuł został zmieniony. czwartek, 01 grudzień 2016 12:04 Super User